Hudební nástroje Houdek Plzeň
OBCHODY

Hudební nástroje Houdek Plzeň
Navigovat Navigovat Facebook

Divadelní 1, Plzen


Telefon: 777 610 374
E-mail: obchod@houdek.cz
Web: www.houdek.cz/

Firma Houdek – hudební nástroje a ozvučovací zařízení otevřela svoji první prodejnu 7. srpna roku 1991 v Divadelní ulici v Plzni. Z původně jedné malé místnosti se ve velmi krátké době stal obchod o prodejní ploše 100 m2.

Na této adrese vznikl o rok později i velkoobchod zabývající se dovozem a distribucí komerčních hudebních nástrojů i speciálních zařízení od významných a světově proslulých výrobců a firem.

Na přelomu června a července roku 1997 se maloobchodní prodejna i velkoobchodní divize přestěhovaly do o několik set metrů vzdálených, zcela nových prostor v Kollárově ulici.

Na počátku srpna roku 2001 proběhlo opět přestěhování celé firmy zpátky do Divadelní ulice, tentokráte však na adresu Divadelní 1 do historické budovy z přelomu 18. a 19. století – poslední dochované stodoly, která stála u hradeb opevňující město Plzeň.

Rekonstrukce této budovy proběhla v roce 1997 a ze stodoly se stal krásný obchodní dům, který je nyní plný hudby a hudebních nástrojů. K otevření „stodoly“ došlo 7. 8. 2001, tedy na den přesně po deseti letech od vzniku firmy Houdek. Od února 2002 se rozběhla hudební škola, využívající celé druhé patro naší památkovým úřadem chráněné stodoly.