Papírna Plzeň
ZÁBAVA

Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzen Navigovat Navigovat


Telefon: +420735170351
E-mail: info@papirnaplzen.cz
Web: www.papirnaplzen.cz

Motivací projektu je vytvořit v Plzni skutečně fungující mezioborový prostor, jenž nabídne umělcům i návštěvníkům takové zázemí a programovou kvalitu, že se sem budou chtít vracet.

Industriální prostor bývalé papírny na Slovanech se nachází zhruba 15 minut chůze z centra města oblíbenou vycházkovou trasou proti proudu řeky Radbuzy. Toto místo s atraktivním zevnějškem zachovalé cihlové továrny nabízí více než 4000m² otevřeného prostoru, v němž své místo nalezne galerie současného výtvarného umění, sál pro hudební produkci, koncerty, firemní akce, taneční sál vedený mladými plzeňskými tanečníky, profesionálně vybavený 200m² foto a video ateliér i ateliéry pro vystavující umělce. V přízemí situované Café Papírna svým hostům přináší stylovou možnost občerstvení s důrazem na kvalitu a původ sortimentu.

Tým stojící za tímto projektem se zformoval z mladých aktivních lidí různých kreativních oborů, kteří mají v dané problematice praktické zkušenosti a chtějí bez pasivního vyčkávání přispět k tomu, aby se Plzeň po kulturní stránce co nejíce rozvíjela. Kulturní centrum Papírna vzniklo jako společný projekt občanského sdružení Pilsen Live! a kreativního Studia Petrohrad jejichž společným jmenovatelem je Jaroslav Bláha

Naším cílem není konkurovat obdobným aktivitám, ale spíše co nejvíce pomoci ke skutečnému využití doposud dřímajcího kulturního potenciálu západočeské metropole.