Tanec v Plzni

Telefon: 734510700
E-mail: jana.kucerova@tanecvplzni.cz
Web: tanecvplzni.cz

Tanec v Plzni je spolek podporující párové tance, nejvíce se zaměřujeme na salsu, bachatu, kizombu, zouk a společenské tance.

Pořádáme pravidelné kurzy, víkendové workshopy tance i jógy. Nabízíme taneční vystoupení, svatební tanec, kurzy a workshopy pro firmy a každý rok pořádáme taneční festival La Primavera.
Zakladateli jsou Jana Kučerová, Pavlo Sherin a Martin Mareška, kteří jsou zároveň lektory, dalšími lektory jsou pak Jakub Peca, Martin Zatřepálek, Viktor Vašina, Alena Hájková a Lenka Sekaninová.

Jsme prostorem, kam si člověk chodí odpočinout, vypnout hlavu, načerpat novou energii. Pro některé je to forma
skupinové terapie, kde se setkávají rozdílní lidé z rozdílných skupin s rozdílným postavením, ale se
stejným zájmem a účelem – prožít příjemných pár hodin ve společnosti.

Dáváme lidem možnost zjistit, že i oni jsou schopni tančit, vést druhého či nechat se vést. Tím časem získávají sebedůvěru. Jsme společenství lidí, do kterého jednou vejdete a většinou si už nedokážete představit, že ho opustíte.

Místo, které funguje k propojování, spojování lidí, ať už ve formě životních partnerů či jen přátel.
Všechny ale spojuje jedno - láska k tanci, k pohybu a společenskému kontaktu.

Jsme komunita otevřená pro všechny s upřímným zájmem o tanec, kde má každý možnost se projevit a seberealizovat. Každý se u nás učí co chce a s rychlostí jaká mu vyhovuje s důrazem na pokud možno největší osobní přístup.

Věříme, že při párovém tanci se lidé musí naučit spolu komunikovat i beze slov a brát ohled na toho druhého, tak jako v životě.

Párové tance vyučujeme a podporujeme formou social dance. Při tomto způsobu výuky se klade důraz na techniku vedení a následování, což umožňuje zatančit si s kýmkoliv. V páru je pak role leadra (vedoucího) a followera (následovatele).